Projekta mērķis ir sniegt ieguldījumu VVD cilvēkkapitāla attīstībā, pilnveidojot mūsdienīgas kompetences iestādes profesionāļiem un veicinot efektīvu vides aizsardzības kontroli un dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu ilgtermiņā.
Projekta uzdevumi
1. Veikt četru dienu apmācības 100 VVD jaunajiem darbiniekiem par vides aizsardzības sistēmu un organizatorisko struktūru Latvijā, par vides normatīvajiem aktiem, normatīvo aktu rakstīšanas juridisko tehniku, tiesību normu piemērošanu, par administratīvo procesu; par efektīvu laika plānošanu un darba organizāciju; par vides informācijas iegūšanu, ārējo datu bāzu izmantošanu.
2. Veikt padziļinātas apmācības 100 VVD darbiniekiem
3. Veikt vienas dienas apmācības valsts vides inspektoriem par speciālās pašaizsardzības metodēm.
4. Veikt septiņu moduļu apmācības VVD darbiniekiem programmā “Komunikācijas prasmes. Krīžu vadība un komunikācija”.
5. Organizēt vienas dienas konferenci “VVD 15 – vides aizsardzības kontrole vakar, šodien un rīt” VVD darbiniekiem un sadarbības partneriem.
6. Izstrādāt inspekciju komunikācijas un saskarsmes standartu un veikt darbinieku apmācības.
7. Nodrošināt projekta vadību apmācību organizācijai un koordinācijai.
Projekta rezultāti
1. Organizētas 5 dienu apmācības jaunajiem VVD darbiniekiem par vides aizsardzības sistēmu un organizatorisko struktūru Latvijā, par vides normatīvajiem aktiem, normatīvo aktu rakstīšanas juridisko tehniku, tiesību normu piemērošanu, par administratīvo procesu; par efektīvu laika plānošanu un darba organizāciju; par vides informācijas iegūšanu, ārējo datu bāzu izmantošanu.
2. Organizētas padziļinātas apmācības 100 VVD darbiniekiem: Rūpniecisko avāriju risku objektu pārvaldība; Ķīmiskās vielas un maisījumi; Aukstuma aģenti; Sadedzināšanas iekārtas.
3. Apmācīti aptuveni 54 VVD darbinieki par speciālās pašaizsardzības metodēm.
4. Apmācīti aptuveni 99 VVD darbinieki programmā “Komunikācijas prasmes. Krīžu vadība un komunikācija”.
5. Notikusi vienas dienas konference “VVD 15 – vides aizsardzības kontrole vakar, šodien un rīt” VVD darbiniekiem un sadarbības partneriem.
6. Izstrādāts “Valsts vides dienesta klientu apkalpošanas standarts inspekciju veikšanā un konsultāciju sniegšanā”, apmācīti vismaz 100 VVD darbinieki.
7. Projekta vadītāja pamatuzdevums - projektā pieteikto mācību organizēšana, dalībnieku pieteikšana, ar mācību organizēšanu saistītās dokumentācijas sagatavošana, parakstīšana, datu par mācību norisi uzkrāšana RVS Horizon.
Identifikācijas Nr. 1-08/9/2020
Īstenošanas laiks: 07.04.2020. – 30.12.2020.
Finanšu avots: Latvijas vides aizsardzības fonds
Kopējais finansējums: 93 569 EUR
Īstenošanas vieta: visa Latvija