No šī gada 27.- 30. janvārim, Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (SAEA) piesaistītu lektoru vadībā, norisinājās seminārs par publisko komunikāciju radiācijas avārijās, kura laikā semināra dalībnieki paplašināja zināšanas par:
- Radiācijas avāriju veidiem un iespējamie cēloņiem;
- Risku uztveri;
- Auditorijām un komunikācijas kanāliem;
- Secinājumiem no vēsturiskajām kodolavārijām;
- Izaicinājumiem avāriju situāciju komunikācijā;
- Komunikatora izvēli;
- Publiskās komunikācijas plānu izstrādi, nepieciešamajiem resursiem;
- Informācijas sniegšanu vieglā valodā;
- Cīņu ar dezinformāciju un mākslīgā intelekta lomu;
- SAEA atbalsta lomu kodolavārijās.
Semināra laikā tika veikti vairāki grupu darbi, izspēlējot dažādus scenārijus, tādejādi nostiprinot kursos iegūtās teorētiskās zināšanas. Kā arī, dalībnieki iepazīstināja ar savu iestāžu komunikācijas stratēģijām, komunikācijas plāniem un sabiedrības informēšanas kanāliem.
Tajā piedalījās 18 pārstāvji no 12 atbildīgajām iestādēm radiācijas avārijās, paplašinot savas zināšanas par publisko komunikāciju radiācijas un kodolavāriju situācijās.
Semināru organizēja Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs sadarbībā ar SAEA piesaistītajiem lektoriem un jomas ekspertiem no Austrijas un Spānijas, kā arī Rīgas valstpilsētas pašvaldības Centrālo administrāciju, kas nodrošināja semināra telpas.
Seminārs tieka īstenots SAEA nacionālā tehniskās sadarbības projekta LAT9017 “Improving the Regulatory Infrastructure Through the Development of an Integrated Management System” ietvaros.