31. janvārī, Valsts vides dienesta (VVD) telpās notika klātienes sanāksme, kurā tikās LIFE Waste to Resources IP projekta partneri, lai informētu par projekta aktivitāšu īstenošanas progresu, par veicamajiem darbiem 2023. gadā, kā arī prezentētu atsevišķu aktivitāšu saturu un pieredzi.
Sanāksmi atklāja VVD ģenerāldirektores vietniece Laura Anteina, uzsverot, ka VVD šis gads iezīmēsies ne tikai ar LIFE Waste to Resources IP aktivitāšu ieviešanu, bet arī projekta papildinošās aktivitātes – Atveseļošanas un noturības mehānisma investīciju projekta “VVD APUS – Atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas transformācija par kompleksu atkritumu aprites uzskaites un kontroles informācijas sistēmu” uzsākšanu. Aprit arī pirmais gads, kopš ieviesta depozīta sistēma dzērienu iepakojumam.
Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktora vietniece Kristīne Kazerovska dalījās ar dienas plāna izklāstu. Turpinājumā LIFE Waste to Resources IP projekta vadītāja Alise Vecozola ziņoja par projekta svarīgākajām aktualitātēm, tostarp, ka projektam ar š.g. 1.janvāra pievienojas jauns partneris SIA “Nordic Plast”, kas veidos laboratoriju plastmasas testu veikšanai un risinājumu meklēšanai jaunam plastmasas pielietojumam.
Sanāksmē projekta partneri ziņoja par aktivitātēs paveikto 2022.gada 4.ceturksnī un par plānotajiem darbiem 2023.gadā. Sanāksmes laikā ar prezentāciju uzstājās VVD Atkritumu aprites departamenta direktors Atis Treijs un dalījās ar plāniem saistībā ar papildinošo aktivitāti “VVD APUS – Atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas transformācija par kompleksu atkritumu aprites uzskaites un kontroles informācijas sistēmu”, kuras mērķis būs transformēt Atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmu (APUS) par vienotu atkritumu aprites uzskaites un kontroles valsts informācijas sistēmu.
Biedrības “Latvijas Atkritumu saimniecības asociācija” (LASA) valdes locekle Rūta Bendere klātesošos iepazīstināja ar prezentāciju par pieredzes apmaiņas braucienu uz Spāniju un Franciju. LASA aktivitāte “Tehnoloģiskie risinājumi bioloģisko atkritumu decentralizētai apsaimniekošanai” demonstrēs risinājumus bioloģisko atkritumu, t.sk., virtuves bioloģisko atkritumu šķirotai vākšanai un tālākai apsaimniekošanai, ražojot bio gāzi. Projektā paredzēts uzsākt Latvijā jaunu tehnoloģiju bioloģisko atkritumu pārstrādei – kompostēšanu reaktorā. Reaktorus paredzēts uzstādīt pie Juglas vidusskolas un Bauskā. Un tieši Spānijā un Francijā bija iespēja apskatīties dzīvē, kā notiek kompostēšana reaktora vietās, kurās ir liels virtuves bioloģisko atkritumu apjoms, piemēram, lidostā un koledžā.
Tikšanās noslēgumā ar informāciju par plānotajām izglītības un sabiedrības līdzdalības aktivitātēm dalījās Vides izglītības fonda Ekoskolu programmas vadītājs Daniels Trukšāns. Projektā tiek plānoti visaptveroši pasākumi skolām, izstrādājot metodisko materiālu «Skolu programma aprites ekonomikas veicināšanai», stundu plānus dažādām vecuma grupām, kuri atbilst kompetenču pieejai un projekta tematiskajam ietvaram. Vides izglītības fonds veidos atkritumu audita tiešsaistes platformu izglītības iestādēm un mājsaimniecībām un citas papildinošas izglītojošās aktivitātes.